
sursa foto: Primăria Constanța
Trecerea de pietoni din dreptul fostelor galerii Soveja va fi desființată, anunță luni Primăria Constanța
Decizia a fost luată cu scopul fluidizării traficului rutier, arată sursa citată, întrucât “circulația autoturismelor era fragmentată din cauza existenței a 3 treceri de pietoni pe o distanță de aproximativ 200 de metri“.
Poliția Rutieră a aprobat demersul inițiat de Primărie iar Comisia de Circulație și-a oferit avizul, astfel încât lucrările vor porni mâine, 9 mai, începând cu ora 22:00.
- Percheziții la Constanța, la persoane bănuite de evaziune fiscală cu cereale/ Prejudiciu estimat la aproape două milioane de lei - 30 mai 2023
- GALERIE FOTO Protestul profesorilor: Negocierile au eșuat/ 20.000 de oameni mărșăluiesc spre Cotroceni/ Iohannis primește protestatarii la discuții - 30 mai 2023
- Dezbatere publică pentru actualizarea PUZ-ului din zona peninsulară - 30 mai 2023