Se oprește apa în mai multe cartiere din Constanța. Avarie RAJA

avarie raja avarie raja
sursa foto: RAJA

Echipele RAJA sistează furnizarea apei potabile astăzi, 29 august 2025, în intervalul orar 12.45 – 17.00, pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 800 mm, pe bulevardul Aurel Vlaicu (zona Hidrotehnica) din municipiul Constanța, transmite compania de apă.

Sunt afectați de lipsa apei consumatorii din cartierele CET, Medeea, Anda, KM 4-5, Viile Noi, cu punctele termice aferente zonelor.

La reluarea furnizării, apa poate prezenta modificări temporare de calitate (turbiditate sau culoare). Recomandăm abonaților să evite consumul și să folosească apa doar în scopuri casnice până la limpezirea completă.

„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților din zonele afectate, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție deplasate la fața locului vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, mai precizează compania de apă.

Ne bucurăm că ne citești!

Dacă vrei să ne și susții:

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.