Bulevardul Tomis nu este pietonal în weekend, din cauza vremii nefavorabile / Autobuzele vor circula pe traseul obișnuit, anunță CT BUS

sursa foto: Primăria Constanța

Din cauza condițiilor meteo nefavorabile, bulevardul Tomis, tronsonul cuprins între Capitol și Miga, nu se va mai închide traficului rutier în zilele de 4 și 5 octombrie, transmite CT BUS. Astfel, bulevardul Tomis nu va mai fi pietonal în weekend, au confirmat și reprezentanții Primăriei Constanța pentru Info Sud-Est.

Autobuzele de pe liniile 2-43, 43M, 43C și 5-40 vor circula în acest weekend pe traseul obișnui, a mai adăugat CT BUS.

Bulevardul Tomis va fi pietonal și în luna octombrie, în funcție de condițiile meteorologice, precizau reprezentanții Primăriei Constanța pentru Info Sud-Est, la sfârșitul lunii septembrie.

Citește și: Bulevardul Tomis, pietonal și în octombrie, în funcțiile de condițiile meteo, anunță primăria

Ne bucurăm că ne citești!

Dacă vrei să ne și susții:

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.