105 ani de la înființarea Regimentului 36 Infanterie „Vasile Lupu”

Primăria Mihail Kogălniceanu a contribuit la organizarea evenimentului de pe 1 aprilie

Marți, 1 aprilie a.c., administrația publică din comuna constănțeană Mihail Kogălniceanu a sărbătorit cum se cuvine aniversarea a 105 ani de la înființarea Regimentului 36 Infanterie ”Vasile Lupu”. Ceremonialele  militar și religios au fost organizate până în cel mai mic detaliu și au debutat începând cu ora 10:00. Evenimentul a fost organizat de Asociația Națională ”Cultul Eroilor Regina Maria” și de Primăria Mihail Kogălniceanu. La sărbătorirea a 105 ani de la înființarea Re-gimentului 36 Infanterie ”Vasile Lupu” au participat și cadre în rezervă și în retragere care și-au dedicat ani frumoși din viață în unitatea respectivă.

Ne bucurăm că ne citești!

Dacă vrei să ne și susții: