
Facultatea de Arte din cadrul Universității „Ovidius” din Constanța organizează în perioada 13 – 20 mai un Master Class de artă vocală condus de tenorul de talie mondială Vasile Moldoveanu, Doctor Honoris Causa al Universităţii și cetățean de onoare al municipiului Constanţa.
Cursanții sunt atât studenți actuali ai facultății, cât și alumni, în prezent artiști lirici pe scena Teatrului Național de Operă și Balet „Oleg Danovski”.
Vineri, 20 mai, ora 19.00, la Aula Magna (Bd. Mamaia nr. 124), va avea loc un concert de arii în interpretarea cursanților, care va marca încheierea Master Class-ului.
- Se oprește apa în Constanța pentru conectarea unei conducte/ Zonele afectate - 7 decembrie 2023
- CJI și ActiveWatch, după decizia Ringier de a concedia 20% din jurnaliștii de la Libertatea: “Jurnaliștii sunt cei care acționează în interesul cetățenilor, nu în interesul companiilor sau al politicienilor” - 6 decembrie 2023
- Cătălin Tolontan a fost dat afară de la Libertatea - 6 decembrie 2023