Se oprește apa în mai multe zone din Constanța, în zilele de marți și miercuri

robinet apă tăiată robinet apă tăiată
sursa foto: Unsplash
sursa foto: Unsplash

Furnizarea apei va fi oprită în zona centrală a Constanței în noaptea zilei de marți și până miercuri după-amiază pentru a permite lucrări de sectorizare și punerea în funcțiune a noului sistem de alimentare cu apă, transmite societatea RAJA S.A. într-un comunicat de presă.

Astfel, în intervalul 26 septembrie, ora 22:00 – 27 septembrie, ora 16:00, vor rămâne fără apă toți consumatorii din zona centrală a orașului, perimetrul delimitat de str. Călărași – str. I. Gh. Duca – str. Avram Iancu – bd. Ferdinand – str. Mihai Viteazu – str. Traian – str. Sulmona – bd. Tomis – str. Călărași și punctele termice aparente.

În același timp, vor avea apă cu presiune scăzută consumatorii din zonele:

  • Peninsulă – Piața Ovidiu
  • str. Mircea cel Bătrân (tronsonul cuprins de bd. Mamaia și Piața Ovidiu)
  • bd. Tomis (zona delimitată de bd. Ferdinand și Piața Ovidiu)
  • perimetrul cuprins între străzile Ion Lahovari – Artileriei – Mihai Viteazu – Topraisar – I. Gh. Duca – Castanilor – Ion Lahovari.

Ne bucurăm că ne citești!

Dacă vrei să ne și susții: