George Simion a făcut marketing pentru proiectantul blocului în care folosește două apartamente (Context.ro)

Schemă imobiliară cu un fost general SIE, un vicepreședinte AUR și un dezvoltator imobiliar. Context.ro continuă seria “Operațiunea de marketing „casa mică”
sursa foto: colaj Context.ro (sursa foto: Inquam Photos)

Firma la care George Simion a fost director de marketing, deținută de Marius Lulea (AUR), a proiectat blocul în care stă liderul partidului extremist. Compania viitorului său coleg de partid a întocmit documentele proiectului imobiliar al cărui beneficiar a fost inițial un general SIE (decedat între timp) conectat la contracte cu statul. Imobilul a primit avizele în timp record și etajele au crescut în ritm accelerat, deși se află într-o zonă protejată cu monumente istorice.

În acest bloc, Simion a fost filmat în timp ce mințea că locuiește doar în 52 de metri pătrați, iar Context.ro a dovedit că are la dispoziție un apartament pe două etaje de 238 de metri pătrați. Ulterior, Simion a spus că, de fapt, a mai închiriat un apartament în același bloc. 

Ne bucurăm că ne citești!

Dacă vrei să ne și susții:

Add a comment

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.