
Vineri, 19.08.2022, în Parcul Tăbăcărie-Amfiteatru are loc un spectacol de muzică și poezie, intitulat „Un suflet cât o mie”.
„Seri de Teatru și Muzică la Pontul Euxin”, ediția a IV-a, este un Proiect de Interes General Finanțat din Fonduri Nerambursabile, fonduri alocate prin contractul de finanțare nerambursabilă nr. 132712/27.06.2022.
Proiectul „Seri de Teatru și Muzică la Pontul Euxin”, ediția a IV-a, este un proiect organizat de Asociația culturală pentru tineret și copii Art Theatre, în parteneriat cu Universitatea „Ovidius” din Constanța, Facultatea de Arte, și finanțat de Primăria Municipiului Constanța.
Proiectul include programe artistice, ce au ca scop delectarea cetățenilor de toate vârstele, creșterea nivelului cultural și încurajarea societății de a participa la evenimente artistice care, de cele mai multe ori, facilitează comunicarea și creează o atmosferă inedită, plăcută care aduce la suprafață partea sensibilă a fiecărui om.
Anul acesta, proiectul se desfășoară în perioada 05-21 August 2022, începând cu orele 21:00, în Parcul Tăbăcărie-Amfiteatru, Constanța. Intrarea este liberă!
Valoarea totală a proiectului este de 330.000 LEI.
- Finalizarea proiectului „CYMAROP – Centrul operațional, educațional şi de cercetare în securitate cibernetică maritimă şi operare autonomă” (ANUNȚ) - 30 noiembrie 2023
- Kovesi: Dacă vrem un buget mai bun în România, trebuie combătute crimele financiare/ “Nu vreau să transformăm România într-un paradis al celor care fac fraude cu TVA și cu evaziune fiscală” - 29 noiembrie 2023
- 29 de localități din Constanța nu au încă apă, la trei zile după viscol - 29 noiembrie 2023