
Separatoarele pentru pistele de bicicletă de pe bulevardul Tomis, secția cuprinsă între bulevardul Mamaia și strada Traian, au fost demontate cu prilejul manifestărilor de ziua Națională a României, transmite societatea Confort Urban într-un comunicat de presă.
“Pentru buna desfășurare a manifestărilor organizate cu prilejul Zilei Naționale a României, S.C. Confort Urban SRL a demontat separatoarele pentru delimitarea pistelor de biciclete, pe bulevardul Tomis, sectorul cuprins între bulevardul Mamaia și strada Traian, în perioada 27 noiembrie– 02 decembrie 2022”, mai este menționat în comunicatul citat.
Hotărârea a fost luată pentru a crea culoare unice pentru ambulanțe și autospeciale ale echipelor de intervenție, precizează Confort Urban.
Separatoarele vor fi remontate imediat după încheierea manifestărilor.
- Europarlamentarii votează înăsprirea regulilor pentru publicitatea politică: Noua lege nu va limita libertatea de exprimare, ci doar publicitatea politică abuzivă - 2 februarie 2023
- Începe reamenajarea spațiilor urbane din cartierele Constanței, anunță primarul Vergil Chițac: “Terenurile virane trebuie să dispară” - 2 februarie 2023
- 2 februarie – Ziua Mondială a zonelor umede: Cele șapte beneficii aduse naturii de aceste întinderi - 2 februarie 2023