Paradis Land este o lume aventuroasă, cu multe surprize, ce se află sub emblema piraților. De aceea, mascota parcului este temutul Căpitan Barbarossa.
Noul concept de parc de aventură a fost pus în scenă de către doi oameni de afaceri din Constanța: Aurelian Marin, manager general Paradis – Vacanțe de Vis și investitorul Cosmin Stanciu.
„Paradis Land este un concept ce se adresează tuturor categoriilor de vârstă. Dat fiind poziționarea geografică și potențialul turistic al zonei, pe perioada sezonului estival, mai – septembrie, va fi un pol de atracție pentru turiștii de pe litoralul românesc. Paradis Land va fi deschis 10 luni/an. De asemenea, ne dorim ca în viitorul apropiat să dezvoltăm o zonă de minigolf (cu echipamente profesioniste – concept nou în România), o zonă de paint-ball și trasee de bicicletă”, a declarat Aurelian Marin, manager general Paradis-Vacanțe de Vis.
Paradis Land va fi al doilea ca mărime din țară, după cel de la Brașov, iar ideea inițierii unui astfel de proiect la malul mării este rezultatul experienței acumulate de agenția de turism Paradis – Vacanțe de Vis în oferirea unor sejururi inedite pe litoralul românesc.
În acest an, agenția de turism Paradis – Vacanțe de Vis împlinește 15 de ani de existență, iar Paradis Land este un pas firesc spre dezvoltarea turismului de la malul mării prin oferirea unor servicii cât mai complete și inedite pentru turiști, după cum afirmă managerul general Aurelian Marin.
Tarifele de intrare în Paradis Land variază între 35 de lei pentru copii şi 50 de lei pentru adulţi.
- De ce plătește România dobânzi mai mari decât celelalte state europene la împrumuturile externe? - 3 februarie 2023
- Campus dual pe 3,5 hectare, construit la Cluj de patru universități cu bani din PNRR - 3 februarie 2023
- Context.ro: Apropiat al dictatorului Lukașenko, oligarhul Pavel Topuzidis a fost revocat din funcția de consul onorific al României în Belarus - 3 februarie 2023