Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite astăzi – 27 august 2021, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 600 mm, de pe strada Iulia Hașdeu din localitatea Lumina, județul Constanța, echipele de intervenție RAJA au fost nevoite să reducă presiunea pe instalație.
Astfel, în intervalul orar 09.30 – 14.00, se va furniza apă cu presiune scăzută în localităţile Lumina, Corbu și Năvodari.
Ne cerem scuze tuturor abonaților afectaţi, pe care îi asigurăm că echipele RAJA Constanţa fac tot posibilul pentru remedierea avariei şi reluarea furnizării apei potabile în parametrii optimi, în cel mai scurt timp.
- Au început lucrările de reabilitare a sistemului de canalizare pe bulevardul Mamaia - 21 septembrie 2023
- Se oprește apa în mai multe zone din Constanța, în zilele de marți și miercuri - 21 septembrie 2023
- Actorii și regizorul filmului “Libertate”, co-producția România-Ungaria premiată internațional, se întâlnesc cu publicul la Constanța - 21 septembrie 2023